Чем можно заменить обычный газон?

При згадці про газон перед очима відразу встає ідеально рівна зелена галявина з коротко стриженою травою. Це класичний чи англійський газон. Але не завжди його обґрунтовано.

На це може бути багато причин:

  • не вистачає часу та терпіння на практично щотижневу стрижку трави;
  • хочеться додати яскравих фарб;
  • ділянка має нерівний рельєф (схили, укоси);
  • необхідно упорядкувати затемнені місця;
  • невелика вільна площа тощо.

Альтернативних варіантів багато. Розглянемо кілька найпоширеніших. Відсипання гравієм, тріском.

Чем можно заменить обычный газон?

На газоні можна розбити кілька клумб з яскравими квітковими композиціями, а можна відсипати весь майданчик гравієм. Гравійні відсипки роблять різної конфігурації, комбінують із бордюрами та клумбами з квітів або багаторічних хвойників. Замість гравію застосовують подрібнену тріску або кору дерев, у тому числі декоративну різнокольорову. Любителі східної культури облаштовують біля заміського будинку японські сади каміння.

Мох

Чем можно заменить обычный газон?

Практична модна заміна на класичний газон – мох. По смарагдовому «килиму» з моху можна ходити, він приємний на дотик, не цвіте, не витоптується, має гарне однорідне забарвлення, його не треба підстригати. Є безліч різновидів моху, але бажано застосовувати місцеві види.

Ґрунтопокривні трави

Чем можно заменить обычный газон?

Конюшина, чебрець, чабер, м’ята болотна – такі почвопокрівні трави вимагають додаткових витрат, стрижку роблять зазвичай щорічно після закінчення періоду цвітіння. Створюють низький килим, що відновлюється самостійно. На них можна влаштовувати пікніки. Але при постійному ходінні з’являються лисиці.

Мавританський або квітковий газон

Чем можно заменить обычный газон?

Напевно, це буде найкрасивіше місце на ділянці. Рослини підбираються таким чином, щоб цвітіння тривало з ранньої весни до пізньої осені. Актуальні тим, що є подобою дикорослих галявин. Єдиний великий мінус – у період вегетації ходити по квітковій галявині не можна.

Патіо

Чем можно заменить обычный газон?

Модне віяння останніх років – пристрій біля заміського будинку замість звичного газону патіо – відкритого бруківки для відпочинку. Оформляють її клумбами, хвойниками, живими квітами у горщиках. Якщо дозволяє площа, розміщують басейни, водоспади, штучні ставки, струмки. Обов’язково присутність безлічі декоративних елементів благоустрою. Огороджують від шуму та суєти зеленими огорожами з лозами винограду, троянд, плюща.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
ALLBOARD: Каталог полезных статей
%d такие блоггеры, как: