Склад, технологія виробництва і характеристики рядової керамічної цегли

Для будівництва житлових будинків і будинків іншого призначення може застосовуватися рядова керамічна цегла. Це довговічний і доступний за ціною матеріал, що виготовляється шляхом випалу глини.

Його експлуатаційні характеристики і зовнішній вигляд безпосередньо залежать від особливостей використовуваної сировини і специфіки технології виробництва. Вибираючи керамічну цеглу, що відноситься до категорії рядового (або будівельного), беріть до уваги її міцність, морозостійкість, ступінь вологовбирання, вогнестійкість і інші характеристики.

Склад і технології виробництва будматеріалу

Для виготовлення рядової керамічної цегли використовується природна глина. Вона може оброблятися пластичним методом або за допомогою технології сухого пресування. У першому випадку виробники використовують матеріал, вміст води в якому становить 15 – 30%. Заготовки з глиняної маси проходять стрічковий прес, процес сушіння і випал. У другому – керамічна цегла виготовляється з сировини, вміст води в якому не перевищує 10%. Його пресують на спеціальному обладнанні під тиском близько 15 МПа.

Процес виробництва рядових блоків регламентується ГОСТ 7484-78, ГОСТ 530-95 і іншими нормативними документами. Це гарантує їх високу якість, зносостійкість, тривалий термін служби. Віддаючи перевагу цим будівельним матеріалом, ви можете не сумніватися, що розумно облаштували грошима.

Призначення і переваги рядового керамічної цегли

Розглянутий будматеріал може використовуватися для зведення фундаментів будівель, несучих стін і перегородок. Це пояснюється його гідними технічними характеристиками і численними перевагами. До таких належать:

– Великий термін експлуатації.
– Простота укладання.
– Екологічна чистота.
– Великий асортимент форм і кольорів.
– Хороша теплопровідність.
– Висока звукоізоляція.
– Доступна ціна.

Керамічна цегла знаходить широке застосування в сучасному будівництві. Він підходить для зведення як житлових, так і нежитлових будівель. При цьому важливо враховувати, що рядові блоки бувають повнотілими і порожнистими. Вироби першої категорії призначені для будівництва несучих стін, а другий – для перегородок.

Недоліки матеріалу

Крім численних переваг, рядовий цегла, що належить до категорії керамічного, володіє також деякими недоліками. Серед них:

– Висока ступінь вологовбирання.
– Здатність руйнуватися або обсипатися за умови неправильної технології виробництва або укладання будматеріалу.
– Поява на поверхні висолів, обумовлених хімічної корозією (якщо до цього є передумови).
– Неточна геометрія. Цей недолік актуальний тільки для виробів, що виготовляються недобросовісними виробниками.

Щоб не сумніватися в якості придбаної продукції, відповідально підходьте до її вибору. Співпрацюйте з надійними виробниками, які випускають будматеріали, які відповідають вимогам ДСТУ та іншої нормативної документації.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
ALLBOARD: Каталог полезных статей
%d такие блоггеры, как: