Цокольный этаж – эффективная теплозащита

Постійна поява нових ідей в будівництві і дизайні сприяє поліпшенню типології заміських будинків і садиб. Сучасні проекти враховують специфіку способу життя замовників і демонструють планувальні рішення для отримання додаткових площ під приміщення господарського порядку. Традиційний цокольний поверх стане виграшним прийомом в організації житла. Він віддалить житлову частину від вологих ґрунтів, захистить від снігових заметів і поліпшить теплову ефективність будинку.
У чому переваги цокольного поверху?

Цокольний поверх передбачає розміщення в плані проекту господарських приміщень, майстерень, комор, гаража. Цей архітектурний прийом дозволить чітко провести функціональне зонування будинку, розширити корисну площу і підвищити комфортність проживання. Розташований під всім житловим будинком, він стане повітряним шлюзом, затримає холод і збереже тепло взимку. Краще замовляти проектування і будівництво котеджу під ключ в одній компанії.

Проектування будинку з цокольним поверхом проводиться в двох варіантах. Об’ємно-планувальна структура залежить від розміщення гаража. Присутність гаража в плані цокольного поверху викликає необхідність поділу приміщень, функціональне зонування, пристрій зв’язку між зонами і додаткових входів.

Перевагами приватного будинку з цокольним поверхом є:

– раціональне використання площі ділянки під забудову шляхом розміщення частини господарських приміщень в цокольному поверсі;
– компактність будинку, просте сполучення між господарської та житлової частинами;
– поліпшення естетично-художнього рішення і комфортності проживання;
– теплова ефективність житлової частини будинку.

Правила улаштування цокольного поверху в приватних будинках і житлових будинках.

Цокольный этаж – эффективная теплозащита

Цокольний поверх відрізняється від підвального поверху висотою надземної частини. Її величина становить половину і більше від внутрішньої висоти приміщень, при заглибленні рівня підлоги нижче планувальної позначки землі. Доцільно зводити цокольну частину приватного будинку висотою понад 2,2 м до плити перекриття першого поверху. Величина висоти виправдана необхідністю розміщення індивідуального теплового пункту в господарському приміщенні цоколя. Комунікації розташовуються у відкритому доступі для швидкого проведення профілактики або ремонту.

Пристрій лазні, сауни, басейну і пральні передбачає будівництво вентиляційних каналів з природною або примусовою вентиляцією. Комори та технічні приміщення поділяються перегородками з оптимальним межею вогнестійкості і класом пожежної безпеки. Житлова частина і цокольний поверх приватного будинку можуть бути з’єднані технічним тамбуром, при обов’язковій наявності окремих ізольованих один від одного виходів.

Будівельні норми і правила не заперечують проти розміщення в цокольних поверхах житлових будинків магазинів, залів для виставок, бібліотечних сховищ, офісів житлово-комунального господарства, фізкультурно-оздоровчих центрів. Комплекс приміщень громадського або господарського призначення забезпечується наскрізним проходом уздовж всього цокольного поверху і окремим виходом назовні, ізольованим від входу в житлову частину будинку. Багатосекційні будинки з великою площею цокольного поверху висотою від 1,8 м поділяються протипожежними перегородками і забезпечуються окремими евакуаційними виходами.

Елементи конструкції.

Будівництво цокольного поверху проводиться у відповідність до технічного завдання і проектом робочої документації. В процесі проектування враховуються вимоги замовника, пов’язані з режимом експлуатації і можливістю розміщення важкого устаткування, що збільшує загальне навантаження.

Тип конструктивних елементів приймається з урахуванням наступних параметрів:

– кліматичних і гідрогеологічних умов ділянки забудови;
– снігових, вітрових та постійних навантажень від ваги надземної частини будинку;
– рівня грунтових вод;
– наявності прилеглих конструкцій;
– висоти будинку;
– несучої здатності грунтів.

Цокольний поверх зводиться з блоків ФБС або виконується за монолітною технологією. Метод будівництва визначається конструкцією будівлі, характеристикою фундаментів і основних несучих елементів. Будівництво міцній конструкції з зовнішньої сторони стін забезпечить додатковий захист від навантажень, скоротить втрати тепла і створить основу під гідроізоляцію.

Як матеріали використовуються:

  • бутовий камінь в сухій кладці;
  • щілинний камінь;
  • пемзобетону блоки;
  • бетонні плити;
  • ущільнювальні мати;
  • профільовані або хвилясті азбоцементні плити.

Чому важливо зробити утеплення цокольного поверху?

Утеплення цокольного поверху дозволить домогтися:

– збільшення ізоляційних характеристик стін «теплих» приміщень цоколя; підтримання експлуатаційних здібностей несучих конструкцій;
– скорочення втрат тепла;
– виключення утворення конденсату на стінах;
– підвищення комфортності;
– економії коштів на обігрів будинку.

Ефективна теплозахист досягається за допомогою пристрою буферного шару з плитного екструзійного полістиролу, керамзиту та інших матеріалів з низьким властивістю теплопровідності. Товщина теплоізоляційного шару визначається нормами теплозахисту і будівельними правилами з урахуванням кліматичних умов будівництва. Вона може призначатися вище рівня землі 30-110мм, нижче рівня землі 20-100мм. Теплоізоляційний шар укладається після проведення гідроізоляції.

Цокольний поверх – особливості гідроізоляції.

Гідроізоляція цокольного поверху виконується обклеювальним або фарбувальним методом в горизонтальному і вертикальному напрямках. Вона захищає від атмосферних опадів, природною капілярної вологи, просочування води в похилі частини і гідростатичного напору ґрунтових вод. Пристрій основної гідроізоляції передбачається перед монтажем стінових матеріалів і конструкцій. Додаткова гідроізоляція виконується на висоті 30см від позначки землі.

Способи влаштування гідроізоляції цокольного поверху:

– нанесення захисної штукатурки завтовшки 1.5-2см;
– обмазка бітумом зовнішньої частини стін цоколя;
– нанесення цементної штукатурки з додаванням гідравлічних добавок товщиною 2-4см;
– пристрій гідроізоляційного шару із ступінчастим фільтром і трубчастим дренажем з урахуванням рельєфу місцевості. Захист від атмосферних опадів при великому перепаді відміток ландшафту.

Можливі помилки в обробці цоколя.

Оздоблення фасадів і цокольного поверху завершує процеси будівництва будь-якого будинку. Правильно виконані роботи по зведенню конструкцій, гідроізоляції та утеплення потребують грамотному проведенні фінішної обробки клінкерної плиткою, натуральним каменем, декоративними панелями. Помилка може полягати в недотриманні технології. Використання армуючої сітки по всьому периметру цокольного поверху міцно закріпить важкий оздоблювальний матеріал на стінах. Грамотний вибір клейового складу виключить руйнування цілісності обробки, дозволить забезпечити естетично приємний вигляд і надати надійну гарантію на тривалий термін експлуатації покриттів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
ALLBOARD: Каталог полезных статей
%d такие блоггеры, как: